Aby ubiegać się o przyjęcie na pierwszy semestr studiów pierwszego lub drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, należy złożyć następujące dokumenty:
- Kwestionariusz osobowy online dostępny na stronie www.wsg.pl/rejestracja/studia-wyzsze lub wybrać zapisz się online przy interesujacym Cię kierunku studiów
- Świadectwo dojrzałości – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów I stopnia i jednolitych magisterskich).
- Dyplom ukończenia studiów I stopnia – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów II stopnia).
- Aktualna fotografia zgodna z wymaganiami dowodu osobistego.
- Orzeczenie lekarskie (dla kierunków Fizjoterapia i Pielęgniarstwo oraz Ratownictwo medyczne).
- Potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej (85 zł) i wpisowego (500 zł, poza promocją).
Cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka mogą studiować na zasadach obowiązujących obywateli polskich.
Osoby, które ukończyły część programu studiów w innej uczelni, mogą ubiegać się o przyjęcie na wyższy semestr w ramach rekrutacji całorocznej.
Warunki przyjęcia na wyższy semestr
Kandydat powinien spełniać następujące warunki:
- Posiadać zaliczone semestry na innej uczelni o podobnym profilu kształcenia.
- Złożyć podanie do Rektora o przyjęcie na wyższy semestr w wersji elektornicznej wysyłając na rekrutacja@byd.pl bądź w wersji papierowej bezpośrednio dostarczając do Biura Rekrutacji.
- Dostarczyć kartę przebiegu studiów z wykazem przedmiotów, liczby godzin zajęć oraz punktów ECTS.
- Zaświadczenie z uczelni macierzystej o liczbie zaliczonych semestrów.
- Kwestionariusz osobowykwestionariusz osobowy online dostępny na stronie www.wsg.pl/rejestracja/studia-wyzsze lub wybrać zapisz się online przy interesujacym Cię kierunku studiów. Rejestracja odbywa się na pierwszy semestr, po analizie karty przebiegu studiów Biuro Rekrutacji przenosi podanie na odpowiedni wyższy semestr.
- Świadectwo dojrzałości – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów I stopnia i jednolitych magisterskich).
- Dyplom ukończenia studiów I stopnia – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów II stopnia).
- Potwierdzenie opłaty wpisowej (350 zł).
Proces kwalifikacji
- O przyjęciu decyduje Rektor, który określa semestr oraz ewentualne różnice programowe do uzupełnienia.
- Kandydat podpisuje umowę o studia i wnosi opłatę wpisową.
- W przypadku konieczności uzupełnienia efektów uczenia się student wnosi jednorazową opłatę (500 zł) w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy.
- W przypadku konieczności zaliczenia wpisów warunkowych student wnosi jednorazową opłatę (kwota zalezna jest od liczby punktów ECTS zgodnie z regulaminem opłat) w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy.
- Ilość miejsc w ramach rekrutacji na drugi i wyższe semestry studiów jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
- Niedopełnienie terminu uzupełnienia efektów uczenia się oraz wpisów warunkowych skutkuje skreśleniem studenta z listy studentów lub koniecznością powtarzania semestru.
DECYZJA
Kandydat otrzymuje elektroniczną decyzje o przyjęciu na studia, w ciągu 3 dni od daty zarejestrowania przez pracownika rekrutacji wpływu opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł. na konto Uczelni. Decyzje te będą wysyłane drogą elektroniczną na konto kandydata w Wirtualnej Rekrutacji oraz na podany adres e-mail.
W przypadku rezygnacji ze studiów przed podpisaniem umowy o studia dokumenty należy odebrać w Biurze Rekrutacji osobiście lub przez osobę pisemnie upoważnioną.
PODPISANIE UMOWY O STUDIA
Informacje o terminie podpisania umowy o studia Kandydat otrzyma w systemie Wirtualnej Rekrutacji - iSAPS oraz na podany adres e-mail, po pozytywnym wyniku postępowania kwalifikacyjnego.
Podpisując umowę Student deklaruje tryb płatności za naukę wg harmonogramu - czesne
Wzór pełnomocnictwa do podpisania umowy w imieniu Kandydata |doc|
Uwaga
W chwili podpisania umowy o studia Uczelnia musi posiadać komplet dokumentów Kandydata (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów z późn. zm.). W przeciwnym razie dokumenty Kandydata nie zostaną przekazane do Dziekanatu i tym samym nie uzyska on praw Studenta.
ZAŚWIADCZENIA
W celu otrzymania zaświadczenia (np. do ZUS) Kandydat proszony jest o telefoniczny, e-mailowy kontakt z Biurem Rekrutacji bądź Punktem Rekrutacyjnym uczelni.
Wysyłka zaświadczenia nastąpi w ciągu 2 dni (roboczych) od momentu złożenia zamówienia w Biurze Rekrutacji bądź w Punkcie Rekrutacyjnym z zastrzeżeniem, że dane kandydata znajdują się w bazie rekrutacyjnej.
Uwaga
Po złożeniu dokumentów Kandydat może otrzymać zaświadczenie potwierdzające złożenie dokumentów wystawiane przez Biuro Rekrutacji. Po podpisaniu umowy Student może otrzymać zaświadczenie potwierdzające przyjęcie na studia wystawiane przez Biuro Rekrutacji.
INFORMACJA DLA STUDENTA
Przed rozpoczęciem roku akademickiego każdy Kandydat, który podpisał umowę o studia zostanie poinformowany w systemie ISAPS o spotkaniu organizacyjnym, rozpoczęciu zajęć dydaktycznych, inauguracji roku itp.
Każdy Student posiada konto studenckie w systemie ISAPS-Dziekanat (login i hasło do konta ustala w procesie rekrutacji zakładając konto w Wirtualnej Rekrutacji).
Obowiązkiem Studenta jest sprawdzanie informacji przesyłanych na to konto iSAPS stanowi główne źródło informacji wysyłanych przez wszystkie jednostki uczelni m.in. dziekańskich (więcej informacji w Informatorze dla I roku).
więcej szczegółow w zakładce STUDENT
SYSTEMY STUDIÓW
W polskim systemie szkolnictwa wyższego studia są realizowane w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Określają one poziom i nakład samodzielnej pracy studenta. Nasza Uczelnia proponuje te formy w różnych systemach organizacji studiów, dopasowanych do możliwości i oczekiwań Kandydatów. Poza tradycyjnymi systemami dziennym i zaocznym, proponujemy inne elastyczne rozwiązania, takie jak: studia komplementarne oraz wieczorowe dostosowane do specyfiki poszczególnych obszarów studiów - będące wynikiem konsultacji ze studentami. Ponadto, uwzględniając nowoczesne technologie edukacyjne, proponujemy studia zdalne, adresowane do osób mieszkających i pracujących w znacznej odległości od naszych Wydziałów Zamiejscowych, w szczególności za granicą. W przypadku niektórych obszarów studiów zamawianych, WSG koreluje też rozkład zajęć z systemem praktyk studenckich i płatnych staży.
Szczegółowe informacje na www.ksztalcenie.byd.pl